ZASTOUPENÍ VE SBÍRKÁCH

Národní galerie v Praze
Alšova Jihočeská galerie, Hluboká nad Vltavou
Muzeum umění, Olomouc
Galerie moderního umění, Hradec Králové
soukromé sbírky doma i v zahraničí

SAMOSTATNÉ VÝSTAVY (výběr zde)
1988 Sochařská tvorba, Galerie Na bidýlku, Brno, kurátor Karel Tutsch
1989 Sochařská tvorba (s Petrem Sládkem a Erikou Bornovou),
Okresní vlastivědné muzeum, Český Krumlov, kurátor Pavel Zadražil
1991 Sochařská tvorba, Galerie Malovaný dům, Třebíč
1991 Věty v prostoru, Galerie Pi-Pi-Art, Praha, kurátor Milena Slavická
1992 Sochy, Galerie MXM, Praha
1993 Sochy, Galerie Aspekt, Brno
1993 Sochařská tvorba, Galerie MXM, Praha
1994 Michal Gabriel – sochy-Martin Mainer – obrazy,
Pavilon Alter botanischen Garten, Mnichov, Německo, kurátor Inge Lindemann
1994 Rožnovské sochařské léto (s Jiřím Plieštikem a Stefanem Milkovem),
Galerie Městské knihovny, Rožnov pod Radhoštěm, kurátor Aleš Žanta
1994 Nové tendence (s Petrem Písaříkem a Petrem Lysáčkem),
Vlastivědné muzeum, Šumperk, kurátor Pavla Teglová
1994 Plastiky, obrazy a práce na papíře (s Igorem Minárikem a Petrem Veselým),
hrad Sovinec, kurátor Petr Nedoma
1995 Sochy, Galerie hl. m. Prahy-Staroměstská radnice, Praha, kurátor Olga Malá
1995 Bronz, Centrum kultury a vzdělávání, Moravská Ostrava a Přívoz, kurátor Milan Weber
1995 Cena Jindřicha Chalupeckého ’94, Galerie Václava Špály, Praha, kurátor Mahulena Nešlehová
1995 Michal Gabriel-Stanislav Libenský a Jaroslava Brychtová, Síň pod Plečnikovým schodištěm,
Rajská zahrada Pražského hradu, Praha, organizátor Nadace Svoboda
1996/7 Michal Gabriel a Vladimír Kokolia, Výstavní síň Emila Filly, Ústí nad Labem,
organizátoři Unie výtvarných umělců a Soros centrum
1997 Sochy, Galerie Die Aktualität des Schönen…, Liberec, kurátor Zdeněk Primus
1997 Sochy, animace (spolupráce Josef Švanda), Galerie MXM, Praha
1998 Michal Gabriel a Vladimír Kokolia, Výstavní síň Emila Filly, Ústí nad Labem,
kurátoři Michal Koleček a Petr Svoboda
1998 Sochy (se Stefanem Milkovem), Galerie Sirius Design, Praha
1998 Sochy, animace (spolupráce Josef Švanda), Galerie Caesar, Olomouc, kurátor Miroslav Schubert
2000 Sochy – obrazy (s Janem Mertou), Obecní galerie Malostranská beseda, Praha
2000 Se světlem, Galerie Malá Špálovka, Praha, kurátor Jaroslav Krbůšek
2002 Sochy – obrazy (s Miladou Gabrielovou), Galerie 8A, Brno
2003/4 Michal Gabriel-Barbora Šlapetová-Lukáš Rittstein, Galerie Tvrdohlaví, Palác Lucerna, Praha
2004 Michal Gabriel-Tomáš Medek, Galerie ARS, Brno, kurátor Josef Chloupek
2004 Sochy, Galerie moderního umění, Hradec Králové, kurátor Tomáš Rybička
2004/5 Ještěrka, instalace v Krajské vědecké knihovně-Spacium, Liberec, kurátor Ivona Raimanová
2006 Sousoší, Galerie města Plzně, Plzeň, kurátor Václav Malina
2006 Zahrada, Galerie Via Art, Praha
2006 Gabriel & Casua (Sochy & architektura), Galerie Chodovská tvrz, Praha, kurátor Martina Pachmanová
2007 Gabriel & Casua (Sochy & architektura), Galerie Medium Bratislava
2007 Sousoší 2, Hrad Sovinec – Muzeum v Bruntále
2007 Sousoší 3, Galerie města Blanska, Blansko
2007, Michal Gabriel – Sochy,Zámek v Bystřici pod Hostýnem
2008 Michal Gabriel – sochy, Galerie ARS, Brno
2008, Michal Gabriel Sousoší 5, Galeria M.A.Bazovského v Trenčíně, kurátor Elen Porubanová
2009, Dreming I., Kotelna Karlin Gallery,M. Gabriel – sculptures, J. Macht – photography
2009 Michal Gabriel Súsošia 6.LGPMB – liptovská galeria petra michala bohuňa v liptovskom mikuláši, kurátorka Elen Porubanová
2009 Michal Gabriel Sochy, Výstavní síň Synagoga, Hranice na Moravě, kurátorka Mgr. Renata Skřebská
2009 Michal Gabriel Sochy, Galerie Kaple, Valašské Meziříčí
2010 Michal Gabriel Sochy, Artpro galéry, Praha
2010 Michal Gabriel, Galerie Města Trutnova, kurátorka Mgr. Lucie Pangrácová
2010 Hráči na nábřeží, exteriérová exposice na nábřeží v Trutnově, kurátorka Mgr. Lucie Pangrácová
2010 Michal Gabriel, Sochy,Galerie na půdě, Vrchlabí
2010 Michal Gabriel – Sochy, galerie ASPEKT Brno
2011 Michal Gabriel – Sousoší – Výstavní síň Sokolská 26, Ostrava

ÚČAST NA KOLEKTIVNÍCH VÝSTAVÁCH (výběr zde)
1984 Konfrontace II, Praha-Vršovice
1985 Konfrontace III, Kladno
1985 Barevná socha, Galerie H, Kostelec nad Černými lesy, kurátoři Jiří a Zdeněk Hůlovi
1986 Konfrontace IV, Praha-Smíchov
1986 Mladí pražští výtvarníci, Vysokoškolský klub, Brno, kurátor Karel Tutsch
1986 Konfrontace V., Svárov
1986 První setkání mladých slovenských a pražských výtvarníků, Střelecký ostrov, Praha
1987 Výstava, Mikrobiologický ústav AVČR, Praha-Krč
1987 Výstava třiceti, Lidový dům, Praha-Vysočany
1987 Grotesknost v českém výtvarném umění 20. století,
Galerie hl. m. Prahy-Staroměstská radnice, Praha, kurátor Alena Pomajzlová
1987/8 Tvrdohlaví I, Lidový dům, Praha-Vysočany, kurátor Jiří Halík
1988 Výstava mladých sochařů k poctě Hany Wichterlové,
Galerie Václava Špály, Praha, organizátor Galerie mladých U Řečických
1988 Město, sochy, film – výstava soutěžních prací pro sídliště Barrandov,
Galerie Jaroslava Fragnera, Praha, kurátor ing. Helzel
1988 Výstava patnácti – generace 80. let, Galerie hl. m. Prahy-Staroměstská radnice, Praha,
kurátor Ivona Raimanová
1988 Humor ’88, Galerie výtvarného umění, Hradec Králové;
repríza: Horácká galerie, Nové Město nad Metují
1988 Barevná plastika, Vojanovy sady, Praha, kurátor Jitka Severová
1988 Salon pražských výtvarných umělců,
Výstaviště – tehdejší Park kultury a oddechu Julia Fučíka, Praha
1988 Výstava českého sochařství, putovní výstava, Polsko
1988 Tvrdohlaví, Havířov
1989 Mladí mladým, Středočeské muzeum, Roztoky u Prahy, kurátor Ondřej J. Sekora
1989 Pocta Janu Bauchovi, Galerie Václava Špály, Praha, kurátor Jiří Kotalík jr.
1989 Mladé ateliéry ’89, Galerie Fronta, Praha, kurátor Jiří Ševčík
1989 Výstava českého výtvarného umění, Městské muzeum, Český Krumlov, kurátor Pavel Zadražil
1989 Malba a plastika mladých, Pražská tržnice, Praha-Holešovice
1989 Sochařství, Flora – Olomouc, Olomouc, kurátor Pavel Zadražil
1989 Výstava účastníků tvůrčí dílny „Primär Bildhauerei“, Graz, Rakousko
1989 Tvrdohlaví II, Výstavní síň ÚLUV, Praha
1989 Mladé sochařství, Galerie mladých U Řečických, Praha, kurátor Olga Malá
1989 Popis jednoho zápasu, Orlická galerie výtvarného umění, Rychnov nad Kněžnou;
reprízy: Městská galerie, Cheb, Městská galerie, Karlovy Vary, Městská galerie, Most,
Oblastní galerie výtvarného umění, Roudnice nad Labem, kurátoři Jana a Jiří Ševčíkovi
1990 Nová skupina, Národní galerie-Městská knihovna, Praha, kurátor Jaromír Zemina
1990 Cesty k postmoderně, Uměleckoprůmyslové museum, Praha, kurátor Josef Kroutvor
1990 Nové sbírky Národní galerie, Národní galerie-Zámek Zbraslav, Praha, kurátor Václav Erben
1990 Mladé ateliéry ’90, Galerie Fronta, Praha, kurátor Pavel Zadražil
1990 Výstava soutěžních prací na vrata Veletržního paláce Národní galerie,
Národní galerie-Palác Kinských, Praha
1990 Tvrdohlaví – v rámci Třetího Litvínovského výtvarného léta, Zámek, Litvínov
1990 Výstava v rámci mezinárodního sochařského sympozia v Hořicích,
Hořice v Podkrkonoší, kurátor Václav Bukač
1990 Tvrdohlaví – De Hårde Hoveder, Århus Kunstbygning, Århus, Dánsko
1990 Tvrdohlaví – Tetes Dures, Théatre National de Bretagne, Rennes, Francie
1990 8. mezinárodní triennale drobné plastiky, Budapešť, Maďarsko, kurátor Václav Erben
1990 Kupka z Prahy, Galerie Aime, Paříž, Francie
1990 40 Artistest Tchèques et Slovaques 1960-1990,
Galerie Art Défense, Musée du Luxembourg, Paříž, Francie, kurátor Jana Claverie
1991 Jiná geometrie, Výstavní síň Mánes, Praha, kurátor Josef Hlaváček
1991 Zahajovací výstava Galerie MXM, Galerie MXM, Praha
1991 Tvrdohlaví, hrad Sovinec
1991 Bez distance – Ohne Distanz, Akademie der bildenden Künste, Vídeň, kurátor Antonia Huemer
1991 Praha v Eindhovenu, De Krabbedans Art Centre, Eindhoven, Nizozemí
1991 Evropské dialogy, Museum Bochum, Německo, kurátor Josef Císařovský
1991 Tvrdohlaví III, Národní galerie-Městská knihovna, Praha
1992 Výstava laureátů 2. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého, Galerie Václava Špály, Praha;
repríza: Galerie Sýpka, Brno, kurátor Mahulena Nešlehová
1992 Prezentace Galerie MXM na Art Messe, Frankfurt nad Mohanem, Německo
1992 Situace ’92, Výstavní síň Mánes, Praha, kurátoři Mahulena Nešlehová a Petr Wittlich
1992 Taneční divadlo Zürich a Tvrdohlaví (v rámci festivalu Tanec Praha 1992),
zahrady Černínského paláce, Praha
1992 Šedá cihla 35/1992, Galerie Klenová, Klatovy, kurátoři Zuzana Bartošová, Josef Hlaváček,
Vlasta Čiháková-Noshiro, Jiří Valoch, Jana a Jiří Ševčíkovi
1992 Výlet do postmoderny, Výstaviště-Pavilon H, Brno;
repríza: Slovenská Národná galéria, Bratislava, kurátor Egon Bondy
1992 Sochařství 1988-92 – Generace osmdesátých let,
Galerie hl. m. Prahy-Dům U kamenného zvonu, Praha, kurátor Olga Malá
1992 Prezentace Galerie MXM na Art Cologne, Kolín nad Rýnem, Německo
1992 Bronz, Vojanovy sady, Praha, kurátor Štěpán Axman
1992 Výstava drobné plastiky, Galerie 9, Celle, Německo, organizátor Galerie MXM
1993 Přírůstky českého umění 20. století z let 1989-92, Jízdárna Pražského hradu, Praha
1993 Česká geometrie – Geometria Bohemia, Mücsarnok Gallery, Budapešť, Maďarsko;
repríza: Národní technické muzeum, Praha, kurátor Ivo Janoušek
1993 Výsledky sochařského sympozia Trója ’93, Botanická zahrada, Praha, organizátor Nadace Trója
1993 Výstava kmenových autorů Galerie MXM, Florsalon, Praha
1993 Výstava laureátů 3. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého, Galerie Sýpka, Brno, kurátor Jan Velek
1993 Krajina v současném umění, Galerie hl. m. Prahy-Dům U kamenného zvonu, Praha,
kurátoři Ludvík Hlaváček a Marta Smolíková
1993 Hapestetika (výstava pro nevidomé), Galerie mladých U Řečických, Praha,
kurátor Igor Korpaczewski
1993 Výstava čtyř umělců na zámku Jiřího Lobkowicze (s Martinem Mainerem, Tomášem Rullerem
a Vladimírem Kokoliou), Zámek Mělník
1993 Výstava pěti (s Jaroslavem Rónou, Stefanem Milkovem, Erikou Bornovou
a Martinou Riedlbauchovou), Galerie Art, Český Krumlov
1994 Manus Europae (výstava bronzových soch pro nevidomé), Galerie mladých U Řečických, Praha,
kurátor Štěpán Axman
1994 Výstava umělců galerie MXM, Letohrádek Ostrov, Ostrov nad Ohří, kurátoři Jana a Jiří Ševčíkovi
1994 Putovní výstava obrazů a soch (Slovensko, Česko, Bavorsko, Duryňsko), Passau, Německo;
organizátor Galerie Klenová, Klatovy
1994 Vyšehrad ’94 – Výstava obrazů a soch Nového sdružení pražských malířů a jeho hostů,
Galerie Vyšehrad, Praha, kurátor Miloslav Krajný
1994 Okruh – sochy a obrazy, Galerie Sýpka, Brno, kurátoři Jana a Jiří Ševčíkovi
1994 Výstava soch, Voorburg, Nizozemí, organizátor Nadace Svoboda
1994 Valdštejnská zahrada ’94, Valdštejnská zahrada, Praha, kurátor Martina Pachmanová
1994 Fotky, obrazy, sochy, objekty, instalace – výstava českých a německých umělců,
Zámek Hořín, Mělník, kurátor Inge Lindemann
1994 4 × 10 – výstava plastik (Duryňsko, Bavorsko, Slovensko, Česko), Galerie Klenová, Klatovy,
kurátor Petr Melzer
1995 Setkání Tvrdohlavých, Galerie Klenová, Klatovy
1995 Evropské triennale drobné plastiky ’95, Galerija Murska Sobota, Slovinsko, kurátor Jiří Ševčík
1995 Společná výstava zdravých a tělesně postižených výtvarníků, Galerie mladých U Řečických
(se skupinou NedomYsleno a Nová situace), Praha, kurátor Jiří Ševčík
1996 Orbis Fictus – výstava virtuálního umění, Valdštejnská jízdárna, Praha, organizátor Soros Centrum
1996 Figur Struktur – současné umění z Česka, Slovenska a Maďarska,
Markt Bruckmühl, Bruckmühl, Německo
1996 Opakované příběhy – Tradice v novém, Moravská galerie-Místodržitelský palác, Brno;
repríza: Národní galerie-Šternberský palác, kurátor Kaliopi Chamonikola
1996 Triennale moderního umění, Dům umění, Zlín, kurátor Ludvík Ševeček
1996 Manus Europae, Olomoucké arcibiskupství, Moravský Beroun, kurátor Štěpán Axman
1996 Půl tuctu laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého ’90-95, Galerie Sýpka, Brno, kurátor Jan Velek
1996 Osudová zalíbení (výstava sběratelů moderního umění),
Národní galerie-Veletržní palác, Praha, kurátoři Naďa Řeháková, Vít Havránek a Karel Miler
1996 Bronzová ratolest, Schwarzenberský palác, Praha, kurátor Jonáš Nenička
1996 Zpřítomnění – Přírůstky Galerie Klenová z let 1987-1996, Galerie Klenová, Klatovy,
kurátor Marcel Fišer
1996 Cena Jindřicha Chalupeckého – laureáti z let ’90-95, Starý královský palác, Pražský hrad, Praha
1997 Výstava laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého, Kortárs Cseh Képzömüvészet, Budapešť, Maďarsko
1997 Bronz – výstava v rámci symposia železáren Třinec, Třinecké železárny, Třinec,
kurátor Michal Koleček
1997 Výsledky symposia železné plastiky, Strojírenský veletrh, Brno, kurátor Michal Koleček
1997 Pardubické valy, Východočeská galerie, Pardubice, kurátor Hana Řeháková
1997 Z fiktivního světa Nových médií, Severočeské muzeum, Liberec,
kurátor Ludvík Hlaváček / Soros centrum
1997 Dílna ’97 – výstava Mikulovského výtvarného symposia, Regionální muzeum, Mikulov na Moravě
1997 Umělecké dílo ve veřejném prostoru, Národní galerie-Veletržní palác, Praha,
kurátor Ludvík Hlaváček / Soros centrum
1997 Dílna ’94-97 – výsledky Mikulovského symposia, Síň pod Plečnikovým schodištěm,
Rajská zahrada Pražského hradu, Praha, organizátoři Nadace Svoboda a RAP Mikulov na Moravě
1997/8 Nadílka – společná výstava výtvarníků MXM, Galerie MXM, Praha, kurátoři Jana a Jiří Ševčíkovi
1998 Výsledky symposia železné plastiky – Železo a Bronzy, Galerie Václava Špály, Praha;
reprízy: Výstavní síň Emila Filly, Ústí nad Labem, Třinecké železárny, Třinec, kurátor Michal Koleček
1998 Výstava laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého, putovní výstava: Enschede, Nizozemí,
Galerie Artex, Bukurešť, Rumunsko, Galerie Manéž, Moskva, Rusko,
Centrum současného umění, Kyjev, Ukrajina, kurátoři Martin Dostál a Radek Váňa
1999 Železná plastika, Národní galerie-Veletržní palác, Praha, kurátor Michal Koleček
1999 Tvrdohlaví IV, Národní galerie-Valdštejnská jízdárna, Praha, kurátor Jiří Olič
1999 Pocta Franzi Kafkovi, Tančící dům Praha
2000 Refigurace (s Kurtem Gebauerem, Máriem Kotrbou, Karlem Neprašem a Jiřím Plieštikem),
Moravská galerie-nádvoří Pražákova paláce, Brno, kurátor Kaliopi Chamonikola
2000 Konec světa?, Národní galerie-Palác Kinských, Praha, kurátor Milan Knížák
2000 Otevření galerie Tvrdohlavých, Galerie Tvrdohlaví, Palác Lucerna, Praha
2000/1 Výstava laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého, Národní galerie-Veletržní palác, Praha
2001 Hledání ztracené elegance – Projekt 2000+1, Design centrum, Praha,
organizátoři Design centrum a Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2001 100+1 uměleckých děl z 20. století – Ohlédnutí za minulým stoletím,
České muzeum výtvarného umění-Dům u Černé Matky Boží, Praha, kurátor Alena Potůčková
2001 Tvrdohlaví + Michal Novotný (obměna stálé expozice), Galerie Tvrdohlaví, Palác Lucerna, Praha
2001 Tvrdohlaví – Umělci pro umělce (obměna stálé expozice), Galerie Tvrdohlaví, Palác Lucerna, Praha
2001 Barevná socha, Severočeská galerie, Litoměřice
2001/2 Nové spojení – New Connection, World Financial Center, New York, USA;
reprízy: Galéria mesta Bratislavy-Mirbachov palác, Bratislava, Slovensko,
Národní galerie-Veletržní palác, Praha, kurátoři Ľubomíra Slušná a Dan Merta
2001 Tvrdohlaví – erotika (obměna stálé expozice), Galerie Tvrdohlaví, Palác Lucerna, Praha
2001 Michal Gabriel – sochy, Jan Ambrůz, David Černý, Michal Gabriel, Lukáš Rittstein,
Jiří Sobotka – kresby, Galerie Druhá modrá, Praha, kurátor Irena Velková
2001/2 Místo činu – Design 20. století, Moravská galerie-Uměleckoprůmyslové muzeum, Brno,
kurátor Kaliopi Chamonikola
2002 Tvrdohlaví + Vít Soukup (obměna stálé expozice), Galerie Tvrdohlaví, Palác Lucerna, Praha
2004 V mezičase, Galerie kritiků, Palác Adria, Praha, kurátor Vlasta Čiháková-Noshiro
2004 Bilder, Skulpturen, Fotografien – Tschechische Künstler zum Eintritt in die EU,
Galerie Kubus, Hannover, Německo, kurátor Vera Lindbeck
2004 Große Östbayerische Kunstausstellung 2004, Kunst- und Gewerbeverein Regensburg,
Kreuzgang des Dominakanerklosters, Regensburg, Německo
2004 Animálie, Galerie české plastiky, Praha
2004 Evropské triennale drobné plastiky 2004, Galerija Murska Sobota, Slovinsko,
kurátor Raminta Jurenaite
2004 Figurama ’04, Dům umění, Znojmo
2004 Zátiší, HVB Bank-Revoluční, Praha
2004 X let tavené skleněné plastiky / Lhotský-Pelechov, Severočeské muzeum, Liberec,
kurátor Zdeněk Lhotský
2004 Andělé a jiné bytosti, Galerie české plastiky, Praha
2004 7. aukční salon výtvarníků – 372 dárců pro Konto Bariéry, Karolinum, Praha
2004 Místo Václava Stratila, Galerie ARS, Brno
2005 Soutěžní návrhy pomníku Otto Wichterle, Ústav makromolekulární chemie AV ČR, Praha
2005 Florálie – mezi idylou a halucinací, ArtPro – Galerie české plastiky, Praha
2005 X let tavené skleněné plastiky, Lhotský-Pelechov, Moravská galerie – Uměleckoprůmyslové muzeum, Brno, kurátor Zdeněk Lhotský
2005 IV. Nový Zlínský salon, Galerie výtvarného umění, Dům umění, Zlín
2005 Nocturno – Špálova galerie, Praha (v rámci 4. veletrhu současného umění Art Prague ’05)
2005 Galerie Via Art, Praha (v rámci 4. veletrhu současného umění Art Prague ’05)
2005 X let tavené skleněné plastiky, Lhotský-Pelechov, Galerie Evropa, Žďár nad Sázavou, kurátor Zdeněk Lhotský
2005 Art Safari 10, Sochařské studio Bubec, Praha
2005 Figurama ’05, Augustiniánský klášter Na Karlově, Praha
2005 Biennale Internazionale Dell’Arte Contemporanea, Florencie, Itálie
2005 X rokov tavenej sklenej plastiky, Dvorana Ministerstva kultúry SR, Bratislava, Slovensko, kurátoři Zdeněk Lhotský, Ágnes Schramm
2005 Nic na odiv…?, zahrada psychiatrické a neurologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice, Kateřinská ulice, Praha
2006 Podvědomí, Galerie Millennium, Praha, organizátor Obecní galerie Beseda – Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan
2006 Zdeněk Lhotský a přátelé, Galerie N, Jablonec nad Nisou
2006 X Years of Studio of Casting Glass / Lhotský – Pelechov, University of Brighton Gallery, Brighton, Anglie, kurátoři Sylva Petrová, Jonathan Woodham
2006 + a – 50, generace 80 let ze sbírek Galerie Klatovy/Klenová,Galerie města Plzně, kurátor Marcel Fišer
2006 + a – 50, generace 80 let ze sbírek Galerie Klatovy/Klenová, Galerie U Bílého Jednorožce v Klatovech, kurátor Marcel Fišer
2006 figurama 06, augustiánský mužský klášter Na Karlově v Praze
2006 Měsíce, Galerie Kabinet, Radnická 4 Brno
2006 Chalupecký hotel, Motorenhalle v Drážďanech
2007 Výstavy pro Prahu 1, Galerie La Fame, Praha 1
2007 10 Salon Obce Architektů, Letohrádek královny Anny Belveder – Pražský Hrad
2007 Exotismy, České Muzeum Výtvarných Umění v Praze, kurátorka Alena Potůčková
2007 Tvrdohlaví po 20 letech, Galerie výtvarného umění v Ostravě
2008 Exotismy, Galerie výtvarného umění v Hodoníně, kurátorka Alena Potůčková
2008 Exotismy, Východočeská Galerie v Pardubicích
2008 Exotismy, Galerie výtvarného umění v Chebu
2008 V. Nový zlínský salon, Krajská Galerie výtvarného umění ve Zlíně
2008 Fauna Flora, Gallery Rajatila – Tampere, Finsko, kurátor Vlasta Čiháková Noshiro
2008 Fauna Flora, Galerie Kritiků Praha, kurátor Vlasta Čiháková Noshiro
2008 Neviděný svět, Staroměstská radnice Křížová chodba
2008 Tvrdohlaví po 20 letech, České muuzeum výtvarných umění v Praze, kurátorka Marie Bergmanová
2008 Mezi zvířetem a květinou, Galerie Klatovy/Klenová
2009 Od sadry k žuvačke – autorské techniky a strategie, Nitranská galérie, kurátorka Barbora Gerža
2009 Sochy v ulicích, Město Brno a Dům umění města Brna
2009 Návrhy jezdecké sochy Jošta Moravského, Galerie, Radnická 2, Brno
2009 Štúdio Pelechov-tavená skleněná plastika, Slovenské národné múzeum, Bratislava
2009 Hráči, Galerie moderního umění v Hradci Králové, kurátorka Mgr. Martina Vítková
2009 Hráči, Wortnerrův dům Alšova Jihočeská Galerie, České Budějovice, kurátorka Mgr. Martina Vítková
2009 ART SAFARI 18 sochařské studio Bubec, Praha
2010 Venku, Galerie Klenová a Kunstverein Passau, kurátor Marcel Fischer
2010 Postavy, galerie ARTPRO aula VŠE Praha
2010 Cena J. Chalupeckého – laureáti 20 let, DOX, kurátorka L. Lindaurová
2011 Umění ve městě – město české Budějovice
2011 Theatre Mundi – galerie kritiků Praha
2011 GHMP – Sochy v parku Trojského zámku – Praha 7
2011 Digitální sochy – DOX Praha